Занимливости и информации Културни настани

Промоција на нова книга во издание на Матица!

Ви претставуваме една информација која ја прочитавте во самиот наслов!
Се работи за најновата книга на писателката Марија Лозаноска со наслов „Другата“ во издание на Матица.

15232060_1852649708303636_2414748426615969679_n

Ова е нејзина втора книга и со нетрпение очекуваме да ја прочитаме.
Сместена во Лондон. Борба помеѓу ниската класа и благородништвото во големиот град. Помеѓу неморалните луѓе и Бакингамската палата. Стремеж да се најде средината на еден човек. „Другата“ е роман за нељубовта кон себе и што е потребно за таа посакувана самодоверба во време на материјалното. Во „Другата“ има љубов која никогаш не е дозволена. Нејзе ќе ја дозволат само читателите.

Писателката има сопствен блог кој можете да го посетите на следниот линк: Писателката од Лозана.

На следниот фб настан можете да дознаете повеќе за промоцијата на книгата која ќе се одржи на 21.12.2016.

15578709_886872641450316_2513253651839393800_n

Similar Posts

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Крајбрежје