Занимливости и информации Културни настани

Литература.мк отворија книжарница!

Во последно иако се чини дека луѓето имаат помалку време за читање, сепак изгледа дека интересот за читање книги повторно почнал да расте!

Читателите во Македонија имаат ново катче каде ќе можат да си купат книга по нивна мерка! Станува збора за новоотворената книжарница на Литература.мк со локација на улица Македонија.
Книжарницата нуди избор на голем број различни дела, а вие би требало да ја посетите доколку ви потреба подновување со нови наслови!
Да се надеваме дека ќе расте бројот на читатели, а книжарниците ќе одговорат со понуда на книги за сечиј вкус.
Им посакуваме среќа на Literatura.mk (нивната фб страна), и многу продадени книги и задоволни читатели!
Еве ја и нивната веб страна доколку сакате да направите онлајн купување:
literatura.mk

http://www.divianarts.com/wp-content/uploads/2016/10/1-16.jpg

http://www.divianarts.com/wp-content/uploads/2016/10/12-7.jpg

Сликите се преземени од: DivianArts

Similar Posts

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Крајбрежје