Во светот на книгите Занимливости и информации

25 креативни DIY идеи за обележувачи на книги

Погледнете го изброт што го направивме со идеи за и самите да си направите некои од овие обележувачи за книги. Потребни ви се само обична хартија или во боја, ножички, малку лепак, фломастери/маркери, молив, линијар, пенкало и многу креативност и фантазија. Инспирирајте се од следните фотографии и направете си уште денес!

1153

 

347-630x419

bookmark010

444-630x839

540

caa3f47d3e4adb08f7e9c6b169a799b3

 

738

838

 

937

1038

1154-630x419

1238

1436

1535-630x840

1635

1735-630x923

1834


1934-630x521

2035-630x839

2135

2523-630x409

bokmerkene2

diy-page-corner-bookmarks

Similar Posts

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Крајбрежје