Во светот на книгите Занимливости и информации Препораки за читање

Бесплатно преземете над 500 книги за архитектура!

Нема сомнеж дека читањето е наједноставниот начин за човек да се стекне со знаење од еден извор. Оваа тенденција е дигитализирана кога книгите добија дигитален медиумски еквивалент – е-книги.

книги
Во продолжение ви нудиме бесплатни книги по архитектура кои можете веднаш да ги преземете.

tunes.apple.com
Bookrix.com
Gutenberg.org
Archive.org
Paperhouses.co
Architecturecourses.org
loyalbooks.com
E-booksdirectory.com
Manybooks.net

А на овој линк можете дополнително да преземете повеќе бесплатни книги.

Текстот е преземен од fakulteti.mk!

Слични написи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Крајбрежје