Јануари Книга на месецот

Книга за месец Јануари

img_20170129_215102

За овој месец ја избравме „Златното лале“ од Розалинд Лејкер во издание на „Матица“
„Златното лале“ е роман што уште со првите страници ќе ве одведе во тогашното холандско општество во златната ера на холандското сликарство во времето на Рембрант и Вермер, во кое се испреплетуваат уметноста, музиката, пасијата за одгледување лалиња, но и политичките игри и измами што влијаат врз човечките судбини.
img_20170129_215031

Слични написи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Крајбрежје