Рецитали

Црн фустан – Милица Паулус

За денес изборот е „Црн фустан“ од Милица Паулус – писателка и поетеса, која живее и работи во Германија, а има македонско потекло.
Подолу можете да ги прочитате нејзините стихови и на youtube видеото да чуете како ги рецитирам.
Пријатно слушање!

DSC_0847

Similar Posts

4 thoughts on “Црн фустан – Милица Паулус

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Крајбрежје