Skip to content

Роденденски попусти и изненадувања во „Литература.мк“

Пред точно две години, книжарницата „Литература.мк“ од интернет се пресели на најфреквентната пешачка зона во Скопје – улицата „Македонија“, бр. 21 (спроти спомен-куќата на Мајка Тереза).
За само 24 месеци ексклузивната кафе-книжарница прерасна во едно од најпрепознатливите и најпосетени места во центарот на Скопје.

Роденденот го славиме со 20% попуст на белетристика и литература за деца, што ќе трае до 20 октомври (сабота). 

Попустот важи само за изданијата на „Арс Ламина“ во „Литература.мк“ на улицата „Македонија“.

Посетете нè и придружете ни се во одбележувањето на вториот роденден! 🙂 – Напишале на поканата на нивниот настан од Литература.мк

Па, доколку сакате да се подновите со книги, посетете ги.44231254_1682839071821297_4742216684507496448_n

 

Напишете коментар