Занимливости и информации Уметност Филм

„Hair love“, краток анимиран филм закитен со оскар, што секој треба да го погледне

Филмот ја раскажува срцепарателната приказна за татко афро-американец кој се обидува да ја направи косата на својата ќерка за првпат. Причината поради која треба да ѝ ја среди фризурата на ќерката е уште поемотивна. Навистина емотивен, но и со важна поука: „дека секогаш треба да веруваме во себе, и никогаш да не се откажеме“! Заслужено е добитник оскар.

Тимот што стои зад него ја посвети наградата на Коби Брајант, кошаркарската ѕвезда која загина во хеликоптерска несреќа.

Погледнете го целосниот филм на видеото подолу

Слични написи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Крајбрежје