Крајбрежје

За блогот

„Крајбрежје“ – еден поинаков блог, кој во поинаквоста вие го засакавте и го поддржувате секојдневно. 

„Да го негуваме пишаниот збор, литературното творештво и култура, да ги поддржиме македонските автори во нивната творечка дејност, но да не ги заборавиме и светските автори кои играат важна улога во современата книжевност, како и останатите автори од сите книжевни правци кои твореле во различни епохи“ – мотото на блогот.

Порака дo читателот: Вие сте на вистинско место доколку сте љубители на пишаниот збор и знаеме дека ќе се вратите повторно. Ви гарантираме дека времето кое го посветувате на нашата страна нема да ви биде залудно потрошено!
Нашата цел – промовирање на литературата (пишаниот збор), споделување на мисли, ставови и книжевни разговори, известувања за актуелни конкурси или накратко духовно збогатување на секој еден кој има пристап до интернет и го чита нашиот блог.

Ова е книжевно катче во кое може да се пронајде секој љубител на пишаниот збор, а и на културата.
Без вашиот фидбек ние би пишувале само за себе и никој не би имал пристап до нашите размисли.
„Крајбрежје“ е онлајн заедница која ја сочинуваме ние кои стоиме зад него, но и сите вие што допринесувате да имаме разновидни содржини.

Драги
читатели  ви благодариме за посетата и за времето што го одвојувате читајќи го нашиот блог. Ни значи секој ваш коментар, пофалба, критика и предолг.

Впиши го твојот емаил ако сакаш да станеш дел од нашата блог заедница на читатели

close

Впиши го твојот емаил ако сакаш да станеш дел од нашата блог заедница на читатели

8 thought on “За блогот”

 1. Goran напиша:

  Здраво,
  Прво, сакам да ви честитм на идеата, мотото и да ви посакам GOOD LUCK.
  Второ, се надевам дека оваа моја мала конструктивна критика ќе ја прифатите како добредојдена. Сакам да ви укажам на тоа дека во вашата about страна имате посветено премногу време на тоа “ЌЕ” се обидеме, ќе направиме итн, итн, наместо на пр. да ставите информација за тоа кој стои позади овој блог, кој е неговиот кредибилитет, зошто читателите треба да веруваат на тоа што вие го пишувате и зошто вие сте подобри од другите????

  All the best!!!

  1. Ви благодарам на одвоеното време за да ни оставите коментар. Ќе го земеме во предвид вашето мислење и ќе го едитираме постот.
   Поздрав :))

 2. kihuPotru напиша:

  .преубаво, keep d good work, keep d spirit & go with d flou’ ^^

 3. Поштоване ауторке блога, срдачно Вас поздрављам.
  Желим много успеха у даљем раду.
  ПС. Између осталог, објавио сам роман “Рукопис једног меланхолика” чија је радња смештена у имагинарној бањи у Македонији.
  Радо бих Вам даривао пар примерака, за Вас лично и/или читалачку публику у вашем окружењу.
  Ако немате ништа против, доставите ми контакт адресу на коју бих послао поклон.
  ППС. Станимир Трифуновић, дипл. психолог, Крушевац (рођен у Тетову)

  1. Здраво поштовани Станимир, а видим и колега по струци и по писању, такође. 🙂
   Пријатно смо изненађени овим вашим гестом и уједно вам захваљујемо.
   Можете нас контактирати на овим мејлом: [email protected]
   за да вам пошаљемо контакт адресу.
   Честитамо за ваш нови роман и желимо вам пуно успеха!
   Чекамо ваш меил.
   Поздрав

 4. Maid напиша:

  Pozdrav, interesuje me da li objavljujete poetska djela shodno da iza sebe imam nekoliko kako objavljenih, tako i neobjavljenih tekstova.Srdačno hvala i pozdrav iz Bosne i Hercegovine, Tuzla.

  1. Здраво Маид, да објавуваме поетски дела и текстови, на македонски јазик. Слободно обрати ни се на еден од овие мејлови: [email protected] или [email protected].

Пишете ни коментар