Хаику поезија (11)

tumblr_loxc27GlkV1qm580bo1_500

Мирис на липа
како да ти фали нешто
есен во тебе.

Дождот паѓаше
ти требам до тебе
далеку си ти.

close

Впиши го твојот емаил ако сакаш да станеш дел од нашата блог заедница на читатели