Занимливости и информации Рецитали Рецитации

Табиетот на ветрот – Радован Павловски (видео рецитал)

Денешниот избор за читање поезија е  „Табиетот на ветрот“ од Радован Павловски.

Пријатно слушање!

Similar Posts

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Крајбрежје