Ваши дела Конкурси

Една старица

Минува по лицето на земјата,

по улиците на очите,

буди сеќавања,

дарува надеж,

тагува и крие ,

за сонот кои уште спие.

По улиците потекоја солзи,

прегратките, останаа празни,

една старица ја мина земјата,

во шамијата остави љубов.

Автор:
Соња Таировска Ѓурчак

Similar Posts

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Крајбрежје