Ваши дела Конкурси

Крајот

Пет минути молитва

Мир

И кратко парче вечност

Кое го отсликува обликот на неискажливото

Пројавено низ сета своја плирома

Искажано преку иконата

Прволикот на бесконечното

Во длабочината на внатрешната црква

Крајот е почетокот на вечното

Автор:
Тони Димитров

Similar Posts

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Крајбрежје