Занимливости и информации Рецитации

Spiritus simul – Наталија Наумовска (видео рецитација)

Стиховите што ги напишав за време на карантин и имавте можност да ги прочитате (линк до оригиналната објава), денес одлучив да ги прочитам и да ја направам оваа видео рецитација, односно аудио снимка со визуелно претставување на текстот.

Пријатно слушање!

Слични написи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Крајбрежје