Мисли и цитати

10 интересни мисли за љубовта кои ќе ве замислат

Љубовта е чувство кое е тешко да се разбере. Љубовта е вечна загатка и неисцрпна инспирација. Најголем човечки двигател. Љубовта пинекогаш нè тера да правиме чудни, непромислени работи.

Ви претставуваме 10 мисли за љубовта кои ќе ги разбудат чувствата во вас.

,,Заљубувањето е како скокање од висока зграда. Умот ви кажува дека тоа не е паметна идеја, но срцето ве убедува дека може да летате.”

,,Љубовта е состојба која се одразува со несоница, бидејќи кога љубите реалноста е едноставно подобра од соништата.”

,,Љубете повеќе од вчера и помалку од утре.”

,,Љубовта и победата се првата најдобра работа, а љубовта и губењето втората.”

,,Од допирот на љубовта секој станува поет.”

,,Вистинската љубов нема крај.”

,,Љубовта е духовен оган кој се распламтува во душата на секој човек.”

„Нема да биде лесно. Ќе биде навистина тешко. Ќе работиме на нас секој ден, но сакам тоа да го правам бидејќи те посакувам. Го сакам секој дел од тебе, засекогаш, ти и јас, секој ден…“

„Се плашам да си заминам од оваа соба бидејќи никогаш нема повторно да го почувствувам она што го чувствувам кога сум со тебе.“

„Не, нема да те бакнам, иако ти е потребно бакнување. Токму тоа е кај тебе проблемот. Треба да бидеш бакнуван често, и од некој што знае како.”

Similar Posts

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Крајбрежје