Занимливости и информации Рецитации

Слушнете ја најновата рецитација на „Среќа“ од Десанка Максимовиќ

За денес одбрав да читам поезија од една од моите омилени поетеси – Десанка Максимовиќ. Овде е преводот на истата песна на македонски.

Во видео рецитацијата песната е читана на оригинален јазик.

Пријатно слушање!

Не заборавајте да направите subscribe на YouTube каналот за да бидете во тек со сите следни видеа!

Слични написи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Крајбрежје