Занимливости и информации Музика Уметност

Андријана Јаневска ќе ја претставува Македонија во музички проект за Гинисова книга на рекорди

Андријана Јаневска на официјалната страница на фејсбук им ја соопшти најновата вест на нејзините фанови и следачи.

Таа напиша дека ѝ претставува чест што ќе ја претставува Македнија во прокет за Гинисова Книга на рекорди. Станува збор за музички проект односно песна со најмногу пејачи на светот со наслов: „One Human“ чиј автор е американскиот композитор и продуцент Graham Czaach.

Погледнете ја оригиналната објава

Слични написи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Крајбрежје