Занимливости и информации На денешен ден Рецитации

Македонија – Анте Поповски (видео рецитација)

Во чест и сеќавање на Анте Поповски, ги читав неговите стихови насловени „Македонија“.

Можете да ја чуете рецитацијата на видеото подолу.
Пријатно слушање!

Similar Posts

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Крајбрежје