Литература Приказни за деца Проза

Предлог книга за деца – Мојата голема книга со најубавите бајки

Оваа џиновска книга претставува прекрасна збирка од класични приказни за децата што ги имаат совладано основите на читањето.

Секоја бајка содржи по неколку зборови кои ќе го збогатат речникот на Вашето дете.  Во Збирката се наоѓаат следниве наслови: Пепелашка, Грдото патче, Јовче и волшебниот грав, Малечката сирена, Снежана и седумте џуџиња, Заспаната убавица и Црвенкапа.

Вашите деца ќе ја обожаат и ќе заспиваат читајќи ги овие светски детски класици!

Similar Posts

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Крајбрежје