Занимливости и информации Рецитали Рецитации

Видео рецитација за „Крик“ од Менче Кадинец

Претходно ги објавивме стиховите насловени „Крик“ од Менче Кадинец.
Сега имаме можност да уживаме во нејзината интерпретација на стиховите што ги напишала.
Слушнете на видеото подолу. Пријатно слушање!

 

Слични написи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Крајбрежје