Skip to content

Најголем хит: Оваа песна влезе во историјата

Раперот Лил Нас Х и неговата “Old Town Road“ во која гостува Били Реј Сајрус официјално го зазедоа тронот на најпродавана песна во историјата на РИАА (Здружение на дискографска индустрија од Америка).

Со овој хит од 2019-та година до денеска Лил Нас достигнал 14 пати платинсет тираж со што од врвот на листата ги симнал хитовите “All of me“ од Џон Леџенд и „Despacito“ од Луис Фонси, Деди Јенки и Џастин Бибер.

Потсетете се на спотот и песната која влезе во историјата.

Прочитајте ги и следниве факти за кралот на рокенролот, Елвис Присли.

Напишете коментар