Радио емисија

Слушнете ја 6-тата епизода од „Кулитерација“ со Оливера Ширговска

Во шестата епизода или шестото поглавје на наше задоволство и во карантински услови имавме чест да поразговараме со поетесата и писателка Оливера Ширговска. Во интеврјуто со нејзе зборувавме накратко за процесот на пишување роман, и ѝ поставивме интересни прашања чиишто одговори ќе можете да ги слушнете доколку ја пуштите оваа епизода. Разговорот помина многу брзо иако во малку отеженати услови бидејќи имаше проблеми со звукот и со интернет конекцијата, сепак ние сме задоволни од крајниот производ.

Да не должам повеќе, на линкот подолу можете да ја ислушате целата епизода.
Патем, писателката великодушно се согласи да подари една копија од нејзиниот прв роман насловен „Ања“. Дарувањето е во тек на нашиот инстаграм профил @krajbrezje, и ќе трае до 23.5.2020 кога и ќе го извлечеме среќниот добитник кој ќе ја добие книгата со посвета од авторката.

View this post on Instagram

🎉ДАРУВАЊЕ🎉GIVEAWAY🎉‼️ Еден од вас ќе добие една копија со посвета потпишана од авторката. Го доделуваме нејзиниот прв роман "Ања" на еден најсреќен добитник. 🔻Што треба да направите? 🔅Да нѐ следите нас @krajbrezje✔️ ✔️ 🔅Да тагнете две ваши пријател(к)и (можете и повеќе за поголеми шанси, но во посебни коментари)✔️ 🔅Опционално: да ја споделите оваа објава на вашето стори (не е задолжителен чекор) 🔺Среќно на сите!! На 23.5 ќе го објавиме добитникот‼️ 📖 . . . . #giveaway#дарување#ања#daruvanje

A post shared by Крајбрежје ✍️ (@krajbrezje) on

 

Пријатно слушање:

Следете ги и нашите официјалните страници на фејсбук од блогот и од емисијата!

Слични написи

2 thoughts on “Слушнете ја 6-тата епизода од „Кулитерација“ со Оливера Ширговска

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Крајбрежје