Занимливости и информации Рецитации

Трето писмо – Петре М. Андреевски (видео рецитација)

Видео рецитацијата денеска е на песна од Петре М. Андреевски од циклусот (Пет љубовни писма) со наслов „Трето писмо“.
Оние што уживаат да го читаат Петре ќе уживаат во слушањето на овие негови безвременски стихови.
Пријатно слушање!

Слушнете ја и оваа рецитација на „Допир“ од Маја Малиновска!

Слични написи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Крајбрежје