Занимливости и информации Музика На денешен ден Уметност

На денешен ден починал Леонард Бернштајн, американски композитор, диригент, автор, музички предавач и пијанист

Занимливости и информации Музика Уметност

Андријана Јаневска ќе ја претставува Македонија во музички проект за Гинисова книга на рекорди

Занимливости и информации Културни настани Сликарство Современа уметност Уметност

Во рамки на фестивалот за литература и илустрација за деца „Литера“ ќе се одржи изложба на илустрации од Димитар Кондовски

Занимливости и информации Уметност Филм

Зендаја се запиша во историјата како најмлада добитничка на „Еми“ награда за главна женска улога во драма

Занимливости и информации Музика Уметност

Слушнете ја песната со моќна порака со која Бон Џови ги забавуваше фановите, а ја напиша и испеа за време на карантин

Занимливости и информации Уметност Филм

„Врба“ номиниран за најдобар филм, а Манчевски за најдобар режисер на фестивалот Рејнденс во Лондон

Занимливости и информации Уметност Фотографија

Поетски алтернативи создадени од делчиња од секојдневието: Ако реалноста е парче леб – јас имам мармалад

Занимливости и информации Општо Современа уметност Уметност

Илустрации на артист кој сака да го сврти вниманието кон проблемите на модерниот свет

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Крајбрежје